Kulturák pokračuje v sérii autorkých čtení. Do bystřické Vily Thonet přiváží autory, o jejichž knihách se v českých literárních kruzích zrovna mluví.

Po Markovi Torčíkovi jsme do Bystřice pozvali Michala Kašpárka, jehož román Fosilie vyšel (tak jako Rozložíš paměť Marka Torčíka) na podzim 2023 v nakladatelství Paseka.

Tři generace, tři životní postoje. Děda, otec, dcera.

Děda tráví důchod psaním řetězových e-mailů o tom, jak mizí normální svět, a stává se konspirátorskou celebritou. Otec Vladimír, počítačový expert a fanoušek vědeckého pokroku, se samostatně vypracoval ke skvěle placenému místu v technologické firmě. Rád si vypočítává, co všechno udělal pro blaho rodiny i lidstva, a vždycky mu vyjde, že na sebe může být právem pyšný. Až do chvíle, kdy zjistí, že z jeho dcery Julie se stala ekologická aktivistka, která nekompromisně bojuje právě proti tomu, v co sám věří.

Kousavý román Michala Kašpárka se čte jako katalog mezigeneračních nedorozumění. V ostře načrtnutých situacích a vtipně podaných dialozích se střetávají tři rozličné pohledy na svět.

Michal Kašpárek: Fosilie
Vila Thonet, Bystřice pod Hostýnem
8. 3. 2024 od 19:30
Vstupné 140 dospělí, 60 členové KZP

sdílaj