pátek 14 — 6 — 20:00/21:15

Prázdniny s Broučkem (ČR 2024) + rodinná bojovka pro Mary´s Meals

S rodinkou do Chorvatska? Tak jedem … ale proč to nejede?! Plány stranou, cílem této dovolené v retro karavanu je samotná cesta. Bára Poláková a Lukáš Příkazský jako titulní manželský pár v rodinné prázdninové komedii. A od 20 rodinná bojovka ve prospěch Mary´s Meals – podrobnosti na kulturak.org nebo fb letního kina. Vstupné 120,-


pátek  21 — 6 —  19:00/21:15

Piknik Letního kina Chvalčov + Umění jíst a milovat (Francie 2023)

Místní kuchařská parta připraví různé guláše na ohni, bar připravíme, zbytek už je ale na vás – přineste, co rádi jíte a připojte se ke společné hostině na louce našeho kina. Třešinkou bude film, který vás přenese na francouzský venkov konce 19. stol. – mnoho převratného se tam nestane, ale hodně převratného se tam navaří. Uvidíte. Kuchařům za guláš i kinařům za film platíte dle uvážení.


pátek  28 — 6 —  21:15

Krotitelé duchů: Odkaz (USA 2021)

Staré profíky na odchyt paranormálních oblud nahrazuje hodně mladá parta. V dědově garáži na americkém zapadákově oprašuje protonové pasti i kultovní cadillac a dá se do díla. Jeden z filmových návratů, kterému se podařilo navázat na duchy originálu. Vstupné 90,-


sobota 6 — 7 —  21:15 

Pan učitel vrací úder (Francie 2023)

Škola může být pořádné peklo. Nejen pro žáky. Pan učitel Putifar nastupuje zaslouženou penzi a má jasný plán, jak naložit s volným časem – spočítat to všem těm spratkům, kteří ho léta z lavic šikanovali. Vstupné 100,-, učitelé ZŠ, MŠ, SŠ a ZUŠ za korunu po předložení fotky s třídou nebo jiného nezvratného dokladu o výkonu nelehké profese.


pátek  12 — 7 —  21:15

Bullet train (USA 2022)

Nájemný vrah Beruška (Brad Pitt) má často smůlu. I při své nejnovější misi v nejrychlejším vlaku světa. Divoká a vzrušující jízda napříč moderním Japonskem v akční komedii od tvůrce aktuálního Kaskadéra. Vstupné 90,-


pátek 19 — 7 —  21:15

Zápisník alkoholičky (ČR 2024)

Po Úsměvech smutných mužů přichází režisér Dan Svátek s filmem zobrazujícím pro změnu ženský boj s alkoholem. Podle knižní předlohy Michaely Duffkové. Hlavní role: Tereza Ramba. Vstupné 140,-


pátek 26 — 7 —  21:15  

Stovky bobrů (USA 2022)

Nehorázně vtipná, nápaditá a roztomilá groteska pro nové tisíciletí. Palírník se ocitá kdovíproč uprostřed zasněženého lesa – nejdříve bojuje o holý život, poté o lásku. Sto minut naplněných gagy, nápady, zvraty a plyšáky velikosti lidských dospělců. Vstupné 100,-

Program na srpen zveřejníme v červenci

Letní kino Chvalčov vzniklo během několika měsíců na jaře roku 2017. Nachází se na svažité louce na úpatí kopce Kozinec. Každý letní pátek spouštíme hudební playlist, otvíráme bar, zapalujeme oheň a samozřejmě po setmění promítáme. Kino má 150 míst k sezení, díváci si ale mohou přinést deku a sednout si kdekoli na louce. Na louce je možné postavit si stan a spokojeně usnout v kině po filmu nebo i během něj.

K některým filmům pořádáme doprovodné programy nebo zveme autorské delegace, tradicí se stává charitativní běh do kina s „běhacím filmem“, sousedské vaření gulášů doprovozené českou filmovou klasikou, případně filmy pro děti na začátku a konci prázdnin.

Výtěžek z kina kofinancuje další akce spolku Kulturák a každý divák se tak podílí na kulturním dění pod Hostýnem i mimo letní sezónu.

Naše kino nemá adresu, ale na google maps nebo na mapy.cz stačí zadat Letní kino Chvalčov. Najdete nás kousek od firmy Washina engineering nebo chvalčovského sběrného dvora na úpatí kopce Kozinec. Cesta ke kinu je značena od obecního úřadu. Prosíme všechny, kteří přijíždějí autem, aby využili parkoviště u hlavní silnice u chvalčovské školy a naproti u kulturního domu a poté na místo došli pěšky. Netrvá to déle než pět minut. Nevidíme rádi, když se na postranní neosvětlené cestě míjejí během návratu domů deítky pěších s auty.

Naše kino funguje i v pojízdné verzi. Pátky máme obvykle vyhrazeny pro Chvalčov, v sobotu ale můžeme jezdit. Přijedeme k vám za 5 000 (odměna pro techniky, doprava, odměna pro spolek). K této ceně je třeba připočítat půjčovné, které pro vás vyřídíme. Půjčovné českých filmů natočených do roku 1993 stojí zhruba 2500, novější filmy se pohybují od tří do osmi tisíc, někdy více. Ne všechny filmy, které se kdy hrály v kinech, mají licenci pro projekce v letních kinech. Pouze katalog českých filmů je v zásadě neomezený, u zahraničních je třeba hledat v nabídkách distributorů. Pro základní orientaci můžete nahlédnout do katalogů tzv. veřejných projekcí společností Cinemart, Bioscop nebo Bontonfilm.

Usněte v kině! V letním kině Chvalčov si můžete zapíchnout stan a přespat do rána. Zejména u dětských představení je to oblíbený bonus. Rodičovská rada – pokud přijíždíte s dětmi, stavějte stan vchodem k plátnu, aby se děti mohly dívat i ze stanu, třeba vám usnou dříve a budete mít večer volno. Stanování je tolerováno i mimo páteční večery. Prosíme ale o důkladné hašení ohně – nádrž s vodou i kýbl jsou za ohništěm. Ráno po sobě všechno posbírejte. Kousek pod kinem je sběrný dvůr, kam můžete odpady odnést. Do svahu kopce jsme zavěsili na vysoké duby houpačky, které si ve stínu listnáčů můžete užít večer i ráno.

Bar kina otevíráme ve 20:00. Nabízíme základní nezbytnosti, tedy nealko, čaj, kafe, pivo, víno, brambůrky a podobné. Před otevřením zapalujeme oheň v ohništi poblíž baru. Opéct si zde můžete i to, co si sami přinesete, případně si na baru něco koupit. Součástí areálu je také sedmimetrový stůl na louce, u kterého můžete posedět. Bar zavíráme hodinu po představení. Snažíme se předcházet vzniku odpadů – zejména užíváním vratných kelímků pořízeným skrze crowdfundingovou kampaň, ale i dalšími kroky – neužíváním jednorázového nádobí a příborů, preferencí lahví před plechovkami.