pátek 17 — 6 — 20:00/21:15

Běh do letního kina + Zátopek (ČR 2021)

Když nemůžeš, tak přidej! Zpod Kozince na Kozinec a zase dolů pro charitativní organizaci Mary´s Meals. A po vyhlášení vítězných běžců vám Václav Neužil v roli Zátopka předvede, jak se má běhat správně.


pátek  24 — 6 —  21:15 

Vyšehrad: Fylm (ČR 2022)

Je to za hranou, je to sprosté, je to populární. Je to nejpopulárnější český film roku 2022. Dementní útočník čerstvě druholigového Vyšehradu Lavi se snaží poprat s přísliby usedlejšího života i prvoligové kariéry. Asi se mu nebude dařit, ale vy mu budete fandit.


sobota  25 — 6 — 19:00 / 21:15

Sousedské vaření gulášů + Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel  (Švédsko a další 2013)

Když nemůžeš, tak si přidej! Sousedé se svými kotlíky kolem ohniště letňáku a večerní ochutnávka pro vás. Ešusy a lžíce vlastní (ale železnou zásobu máme i na kině). Vytrávíte s kultovním Stoletým staříkem, jestli jdou smích a trávení dohromady… Guláš i film za dobrovolnou odměnu kuchařům a kinařům.


pátek  1 — 7 — 21:15

Myši patří do nebe (ČR 2021)

Lyšák a myšák putují společně do zvířecího nebe, okolnosti ale přinutí tyto rivaly pokračovat i zde společně – po  nebeských atrakcích a fantaskních zákoutích. Skrze nejrůznější dobrodružství i nečekaná setkání se navzájem poznávají. Výjimečný český animák oceněný na přehlídkách v ČR i zahraničí a jeden z filmů roku 2021 (například dle uživatelů ČSFD).


pátek  8 — 7 — 21:15

Amélie z Montmartru (Francie 2001)

Legendární vizuálně vypiplaná komediální romance o švihlé Pařížance, která vynalézavě a skrytě mění životy svých blízkých tak, aby překonali své obavy. Ale zároveň tak Amélie z Montmartru odsouvá stranou obavy vlastní.


pátek 15 — 7 — 21:15

Kdyby radši hořelo (ČR 2022)

Krobot, Polívková a Isteník v komedii o hasičích, kteří jsou vystaveni nemilé situaci – náhodná bouračka na vesnickém velikonočním jarmarku byla možná zpackaným teroristickým útokem. Kdyby radši hořelo…
Vstupné 120 Kč!


pátek 22 — 7 — 21:15

Prezidentka (ČR 2022)

Historicky první prezidentka ČR (Anna Geislerová) sestupuje v převleku do podhradí. Ne proto, aby poznala prostý lid, ale aby si odfrkla od povinností a trochu si zaflámovala. Provalí se to? Provalí. Nová romantická komedie režiséra a scénáristy Rudolfa Havlíka (Po čem muži touží, Bábovky).
Vstupné 120 Kč!


pátek 29 — 7 — 21:15

Mrtvý muž (USA 1995)

Smrtelně raněný úředník prchá svým lovcům krajinou plnou bizarních lidí a událostí v doprovodu pomateného, ale možná vizionářského indiána jménem Nikdo. Johny Depp ve westernově laděné klasice Jima Jarmushe podbarvené elektrickými kytarami Neila Younga.


sobota  6 — 8 — 21:00

Párty Hárder: Summer Massacre (ČR 2022)

Programově sprostá teen komedie o přátelství, touze po sexu a pořádné kalbě. Sen o festivalové jízdě na Mácháči se z mnoha neuvěřitelných důvodů postupně hroutí. Pro jedny jen nechutné, pro další protest proti uhlazeným českým komediím, pro ještě další dokonce nejcitlivější film posledních let. Vyberte si sami.


pátek  12 — 8 — 21:00

Moje slunce Mad (ČR 2021)

Helena opouští všední život v rodné Praze a v afghánském Kábulu se provdá za svého milovaného spolužáka Nazira. Pod jménem Herra začíná novou životní etapu a hledá v novém světě svoje místo. Český film oceněný na prestižním festivalu animovaných filmů ve Francii i nominací na poslední Zlaté glóby. Po filmu debata s režisérkou Michaelou Pavlátovou a autorkou knižní předlohy, novinářkou Petrou Procházkovou.


pátek  19 — 8 — 21:00

Není čas zemřít (Velká Británie, USA 2021)

Daniel Craig naposledy jako agent 007 a poprvé pod Kozincem! James Bond skončil aktivní službu a užívá si důchodu na Jamajce. Klid si ale neužije dlouho – objeví se starý přítel ze CIA a požádá ho o pomoc. Mise na záchranu uneseného vědce se ukáže být zrádnější, než se na začátku zdálo. A tak dále…

pátek  26 — 8 — 20:30

Ježek Sonic 2 (USA, Japonsko, 2022)

Ukecaný modrý ježek v teniskách versus plešatý šílenec s knírem (Jim Carrey), který chce ovládnout svět. Komediální-akční-rodinný film rozšířený oproti jedničce o nové postavy na straně dobra i zla. Bezstarostná rodinná zábava na konec prázdnin. Stanování vítáno.
Po filmu pro děti i dospělé Hostýnky #2, aneb expedice do krajiny za okny. Tentokrát průzkum místního hmyzu přímo na louce kina a brzy ráno mapování ptačích druhů kousek nad kinem. Obojí s přírodovědcem Radkem Lučanem.

Letní kino Chvalčov vzniklo během několika měsíců na jaře roku 2017. Nachází se na svažité louce na úpatí kopce Kozinec. Každý letní pátek spouštíme hudební playlist, otvíráme bar, zapalujeme oheň a samozřejmě po setmění promítáme. Kino má 150 míst k sezení, díváci si ale mohou přinést deku a sednout si kdekoli na louce. Na louce je možné postavit si stan a spokojeně usnout v kině po filmu nebo i během něj.

K některým filmům pořádáme doprovodné programy nebo zveme autorské delegace, tradicí se stává charitativní běh do kina s „běhacím filmem“, sousedské vaření gulášů doprovozené českou filmovou klasikou, případně filmy pro děti na začátku a konci prázdnin.

Výtěžek z kina kofinancuje další akce spolku Kulturák a každý divák se tak podílí na kulturním dění pod Hostýnem i mimo letní sezónu.

Naše kino nemá adresu, ale na google maps stačí zadat Letní kino Chvalčov. Najdete nás kousek od firmy Washina engineering nebo chvalčovského sběrného dvora na úpatí kopce Kozinec. Cesta ke kinu je značena od obecního úřadu. Prosíme všechny, kteří přijíždějí autem, aby využili parkoviště u hlavní silnice u chvalčovské školy a naproti u kulturního domu a poté na místo došli pěšky. Netrvá to déle než pět minut. Nevidíme rádi, když se na postranní neosvětlené cestě míjejí během návratu domů deítky pěších s auty.

Naše kino funguje i v pojízdné verzi. Pátky máme vyhrazeny pro Chvalčov, v sobotu ale můžeme jezdit. Přijedeme k vám za 4 000 (odměna pro techniky, doprava, odměna pro spolek). K této ceně je třeba připočítat půjčovné, které pro vás vyřídíme. Půjčovné českých filmů natočených do roku 1993 stojí zhruba 1500, novější filmy se pohybují od tří do osmi tisíc, někdy více. Ne všechny filmy, které se kdy hrály v kinech, mají licenci pro projekce v letních kinech. Pouze katalog českých filmů je v zásadě neomezený, u zahraničních je třeba hledat v nabídkách distributorů. Odkazy zde.

Usněte v kině! V letním kině Chvalčov si můžete zapíchnout stan a přespat do rána. Zejména u dětských představení je to oblíbený bonus. Rodičovská rada – pokud přijíždíte s dětmi, stavějte stan vchodem k plátnu, aby se děti mohly dívat i ze stanu, třeba vám usnou dříve a budete mít večer volno. Stanování je tolerováno i mimo páteční večery. Prosíme ale o důkladné hašení ohně – nádrž s vodou i kýbl jsou za ohništěm. Ráno po sobě všechno posbírejte. Kousek pod kinem je sběrný dvůr, kam můžete odpady odnést. Do svahu kopce jsme zavěsili na vysoké duby houpačky, které si ve stínu listnáčů můžete užít večer i ráno.

Bar kina otevíráme ve 20:00. Nabízíme základní nezbytnosti, tedy nealko, čaj, kafe, pivo, víno, brambůrky a podobné. Před otevřením zapalujeme oheň v ohništi poblíž baru. Opéct si zde můžete i to, co si sami přinesete, případně si na baru něco koupit. Součástí aeálu je také sedmimetrový stůl, u kterého můžete posedět. Bar zavíráme hodinu po představení. Snažíme se předcházet vzniku odpadů – zejména užíváním vratných kelímků pořízeným skrze crowdfundingovou kampaň, ale i dalšími kroky.