pátek 18 — 6 — 20:00

LiStOVáNí.cz: Švejk (Jaroslav Hašek)

Alan Novotný v hlavní roli, současné Česko a jeho osudy v roli možná ještě hlavnější. Scénické čtení LiStOVáNí zahajuje na Chvalčově své letní turné s knihou, kterou od prvního vydání dělí rovných 100 let.
Více info


sobota 19 — 6 — 19:00 / 21:15

Sousedské vaření gulášů + Nejistá sezóna (Československo 1987)

Otevíráme pátou sezónu! Před filmem guláše vařené na ohništi kina a večer cimrmanovská klasika přibližující nejistoty zcela jiné než ty dnešní. Představíme vám také vizualizace nového návrhu areálu. Vstupné (včetně ceny za guláš) dobrovolné.
Více info


pátek 25 — 6 — 19:00 / 21:15

Cesta za živou vodou (Norsko 2019) + Běh do letního kina

Fantasy pohádka natočená v českých lokacích sleduje dobrodružné hledání zlatého zámku a živé vody. Volné pokračování Cesty za králem Trollů. Zapíchněte v kině stan a zahajte u nás léto. Filmu předchází charitativní běh pro organizaci Mary´s meals podporující školáky v chudších zemích.
Více info


pátek 2 — 7 — 21:15

Králové videa (ČR 2020)

Československo, konec 80. let, načerno pašované videokazety se západními trháky, české znění jako podomácku natočený jednohlasý rychlodabing. Dokument vtipně mixující vzpomínky dabérů, ukázky z filmů a dobové souvislosti. Debata s autory snímku je stále v jednání.
Více info


pátek 9 — 7 — 21:15

Šarlatán (ČR 2020)

Životopisné drama z české minulosti. Léčitel Mikulášek chce pomáhat všem bez rozdílu, ale nežije v době, kdy by to bylo bez následků možné. Otec a syn Trojanovi v nejlepším filmu minulého roku dle poroty Českých lvů.
Více info


pátek 16 — 7 — 21:15

Kid (USA 1921)

Jak vypadal němý film v té nejlepší kvalitě? Charlie Chaplin v ikonickém filmu o vztahu dospělého tuláka a nalezeného dítěte. U příležitosti stých narozenin byl film opatřen třemi hudebními doprovody od českých muzikantů – o verzi pro Chvalčov rozhodnou diváci před filmem.
Více info


pátek 23 — 7 — 21:15

Chlast (Dánsko 2020)

Čtyři pánové učitelé se rozhodnou podstoupit vědecký experiment a udržovat si hladinku alkoholu v krvi, která dle studií zvyšuje kreativitu i výkonnost. Začíná to jako komedie… Oscar za nejlepší zahraniční film roku. Učitelé (včetně těch z mateřských škol) mají v rámci prevence vstup za korunu.
Více info


sobota 24 — 7 — odpoledne

Swap pod Hostýnem naživo + Veřejná debata o odpadovém hospodářství obcí

Odpolední blešák pod Kozincem pro každého, kdo chce směnit, prodat nebo se jen podívat. Večer veřejná debata o budoucnosti odpadového hospodářství obce Chvalčov i jiných.
Více info brzy


pátek 30 — 7 — 21:00

Bábovky (ČR 2020)

Všichni jsme propojeni – prací, náhodami, vztahy. Současný život a vztahy v melodramatu podle bestselleru Radky Třeštíkové. V hlavních rolích Vetchý, Vlasáková, Plodková, Taclík, Poláková a další.
Více info


Srpnový program zveřejníme v červenci

Letní kino Chvalčov vzniklo během několika měsíců na jaře roku 2017. Nachází se na svažité louce na úpatí kopce Kozinec. Každý letní pátek spouštíme hudební playlist, otvíráme bar, zapalujeme oheň a samozřejmě po setmění promítáme. Kino má 150 míst k sezení, díváci si ale mohou přinést deku a sednout si kdekoli na louce. Na louce je možné postavit si stan a spokojeně usnout v kině po filmu nebo i během něj.

K některým filmům pořádáme doprovodné programy nebo zveme autorské delegace, tradicí se stává charitativní běh do kina s „běhacím filmem“, sousedské vaření gulášů doprovozené českou filmovou klasikou, případně filmy pro děti na začátku a konci prázdnin.

Výtěžek z kina kofinancuje další akce spolku Kulturák a každý divák se tak podílí na kulturním dění pod Hostýnem i mimo letní sezónu.

Naše kino nemá adresu, ale na google maps stačí zadat Letní kino Chvalčov. Najdete nás kousek od firmy Washina engineering nebo chvalčovského sběrného dvora na úpatí kopce Kozinec. Cesta ke kinu je značena od obecního úřadu. Prosíme všechny, kteří přijíždějí autem, aby využili parkoviště u hlavní silnice u chvalčovské školy a naproti u kulturního domu a poté na místo došli pěšky. Netrvá to déle než pět minut. Nevidíme rádi, když se na postranní neosvětlené cestě míjejí během návratu domů deítky pěších s auty.

Naše kino funguje i v pojízdné verzi. Pátky máme vyhrazeny pro Chvalčov, v sobotu ale můžeme jezdit. Přijedeme k vám za 4 000 (odměna pro techniky, doprava, odměna pro spolek). K této ceně je třeba připočítat půjčovné, které pro vás vyřídíme. Půjčovné českých filmů natočených do roku 1993 stojí zhruba 1500, novější filmy se pohybují od tří do osmi tisíc, někdy více. Ne všechny filmy, které se kdy hrály v kinech, mají licenci pro projekce v letních kinech. Pouze katalog českých filmů je v zásadě neomezený, u zahraničních je třeba hledat v nabídkách distributorů. Odkazy zde.

Usněte v kině! V letním kině Chvalčov si můžete zapíchnout stan a přespat do rána. Zejména u dětských představení je to oblíbený bonus. Rodičovská rada – pokud přijíždíte s dětmi, stavějte stan vchodem k plátnu, aby se děti mohly dívat i ze stanu, třeba vám usnou dříve a budete mít večer volno. Stanování je tolerováno i mimo páteční večery. Prosíme ale o důkladné hašení ohně – nádrž s vodou i kýbl jsou za ohništěm. Ráno po sobě všechno posbírejte. Kousek pod kinem je sběrný dvůr, kam můžete odpady odnést. Do svahu kopce jsme zavěsili na vysoké duby houpačky, které si ve stínu listnáčů můžete užít večer i ráno.

Bar kina otevíráme ve 20:00. Nabízíme základní nezbytnosti, tedy nealko, čaj, kafe, pivo, víno, brambůrky a podobné. Před otevřením zapalujeme oheň v ohništi poblíž baru. Opéct si zde můžete i to, co si sami přinesete, případně si na baru něco koupit. Součástí aeálu je také sedmimetrový stůl, u kterého můžete posedět. Bar zavíráme hodinu po představení. Snažíme se předcházet vzniku odpadů – zejména užíváním vratných kelímků pořízeným skrze crowdfundingovou kampaň, ale i dalšími kroky.