sobota 17 — 6 — 20:00/21:15

Sousedské vaření gulášů + Happy End (ČSSR 1967)

Otevíráme luční bar, vaříme guláše na ohni, pouštíme film. Setkání všech, kdo se těší na další sezónu kina. Skončí happy endem? Jistě jím začne! Po večeři veřejná generálka s jediným českým filmem natočeným pozpátku. Vstupné: dobrovolný příspěvek kuchařům i kinařům.


pátek  23 — 6 —  20:00/21:15

Buď chlap! (ČR 2023) + běh do kina pro Mary´s Meals

Buď chlap! Nebo ženská! Nebo děcko! A zaběhni si náš tradiční charitativní běh! Po běhu dobrodružná komedie o podtatranském výcvikovém táboře pro ochablé muže. Ke vstupence mohou i neběžci přihodit jakoukoli částku pro Mary´s Meals. Více k běhu na kulturak.org a facebooku.


pátek  30 — 6 —  21:15

Kocour v botách: Poslední přání (USA 2022)

Zahajte prázdniny na kině, stanování vítáno! Nesmrtelný kocour v botách toho během svých dobrodružství slíznul tolik, že už přišel o osm z devíti kočičích životů. Má snad odejít do útulku? To se svou náturou dlouho nevydrží… Vtipný i dobrodružný animák pro mladší i starší. Dětské vstupné 80,-


pátek  7 — 7 —  21:15

Invalida (Slovensko 2023)

Černá komedie o vozíčkáři, které bere spravedlnost do vlastních rukou je dle ohlasů diváků považována za jeden z nejlepších slovenských filmů poslední doby.


sobota 8 — 7 —  21:15 | Bystřice pod Hostýnem, zámecké nádvoří

Tři mušketýři: D’Artagnan (Francie 2023)

Když už hrajeme na nádvoří zámku, proč nezkusit něco z historiie? Známý příběh o intrikách, odvaze, lásce a cti v kulisách Francie počátku 17. století. V novém hávu, který ctí klasiku a zároveň je o něco svižnější.


pátek  14 — 7 —  21:15

Život pro samouky (ČR 2023)

Klára (Jana Plodková), 40 let, matka dvou dcer. Žena, která si umí život plánovat. Její manželství ale ze dne na den skončí a ona se znovu ocitne ve světě randění a seznamovacích trapasů. A její dvě dcery mají co dělat, aby s mámou vydržely… Vstupné 120,-


pátek  21 — 7 —  21:15

12 opic (USA 1995)

Kultovní sci-fi o cestování časem, ve kterém budoucnost reprezentuje rok 2025 a důvod pro návraty zpět v čase propuknutí pandemie. Ehm… Bruce Willis a Brad Pitt v hlavních rolích vizuálně působivého snímku, ze kterého se vám možná bude trochu motat hlava.


pátek  28 — 7 —  21:15

Falcon lake (Kanada 2022)

Na břehu jezera opředeného duchařskými legendami, prožívá třináctiletý Bastien prázdniny, které nenápadně změní všechno, co znal. Trochu melancholický film o dospívání, trochu mysteriózní drama o místě, na kterém se z lidí stávají duchové.


sobota 29 — 7 —  21:15  | Bystřice pod Hostýnem, zámecké nádvoří

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (USA 2023)

Dobrodružná fantasy založená na populární hře Dračí doupě. Edgin svým jednáním spíská problém, který ohrožuje celé lidstvo. Naštěstí mu to nedá a sestaví si partu pomocníků (válečnice, rytíř, mág, druidka…), se kterou vyrazí do boje o nápravu proti silnější přesile.


sobota 5 — 8 —  21:00

Velké nic (ČR 2023) + debata s režisérem Vítem Klusákem

Byl jednou jeden covid. A ten zamával s životy mnoha lidí. Pamatujete? Nejznámější český dokumentarista o tom (spolu s M. Pecháčkovou) natočil dokument a přijede o něm s vámi debatovat. V případě deště hrajeme v malém sále v prvním patře KD Chvalčov.


pátek 11 — 8 —  21:00 

Rambo: První krev (USA 1982)

Johna Ramba ponižuje lokální šerif v obecní šatlavě a vzbudí v něm zapuzované instinkty vojáka – což se všem okolo po Rambově útěku šeredně vymstí. Klasika akčního žánru je na chvilku opět v kinech.


sobota 12 — 8 —  21:00  | Bystřice pod Hostýnem, zámecké nádvoří

Aftersun (Velká Británie, USA 2022)

Vzpomínka na společné prázdniny dcery a otce, ve které se postupně vyjevují náznaky toho, co se stane o léta později. Festivalový hit staví na umění vykreslit vztahy rodičů a dětí. Pro všechny, kteří ve filmu nutně nepotřebují děj plný zvratů.


pátek 18 — 8 —  21:00 

Sestry v sedle (Francie 2022) + 19:00 vrchařská časovka bez přehazky

Aby pomohly zrenovovat domov důchodců, rozhodne se pět jeptišek vyhrát cyklistický závod. Má to však jeden háček – ani jedna neumí na kole! Před filmem vrchařská časovka o hodnotné ceny. Od sběrného dvora k baru kina na libovolném kole bez přehazky. Kdo nemá své, zapůjčíme.


pátek 25 — 8 —  21:00

Top Gun: Maverick (USA 2022)

Nejúspěšnější film loňského roku pro všechny, kteří ho viděli i ty, kteří ho neviděli. Tom Cruise po třiceti letech od prvního Top Gunu znovu v kokpitu a lítá mu to samozřejmě jako zamlada.


sobota 26 — 8 —  21:00  | Bystřice pod Hostýnem, zámecké nádvoří

Psycho (USA 1960)

Klasika světové kinematografie v režii Alfreda Hitchcocka. Příběh o podivných událostech v zapadlém motelu Normana Batese dnes už asi nevyvolá v divácích takový děs jako v čase své premiéry, přesto zůstává podmanivý, napínavý a krásný, obzvláště na velkém plátně.


pátek 1 — 9 —  20:30

Super Mario Bros. ve filmu (USA, Japonsko 2023) + instalatérský doprovodný program od 19:00

Po Sonicovi další dobrodružství pro děti vedené postavičkou ze světa videoher, tentokrát instalatérem Mariem. Ten svou statečnost dosud projevoval maximálně při utahování kohoutku. Ve filmu ho ale čeká mnohem větší zkouška. Přijďte s dětmi už v 19 a nechejte je zablbnout si s kusy potrubí a dalším intalatérským harampádím.


sobota 2 — 9 —  20:30  | Bystřice pod Hostýnem, hřiště TJ Sokol

Děti Nagana (ČR 2023) + sportovní odpoledne

Parta teenagerů se v čase hokejového turnaje století připravuje na zápas s mnohem silnějším týmem odvedle. Český rodinný film na závěr sportovního odpoledne na hřišti bystřických Sokolů.


Od září do května choďte hezky do bystřického kina! Pod hvězdami se setkáme v červnu 2024 

Letní kino Chvalčov vzniklo během několika měsíců na jaře roku 2017. Nachází se na svažité louce na úpatí kopce Kozinec. Každý letní pátek spouštíme hudební playlist, otvíráme bar, zapalujeme oheň a samozřejmě po setmění promítáme. Kino má 150 míst k sezení, díváci si ale mohou přinést deku a sednout si kdekoli na louce. Na louce je možné postavit si stan a spokojeně usnout v kině po filmu nebo i během něj.

K některým filmům pořádáme doprovodné programy nebo zveme autorské delegace, tradicí se stává charitativní běh do kina s „běhacím filmem“, sousedské vaření gulášů doprovozené českou filmovou klasikou, případně filmy pro děti na začátku a konci prázdnin.

Výtěžek z kina kofinancuje další akce spolku Kulturák a každý divák se tak podílí na kulturním dění pod Hostýnem i mimo letní sezónu.

Naše kino nemá adresu, ale na google maps nebo na mapy.cz stačí zadat Letní kino Chvalčov. Najdete nás kousek od firmy Washina engineering nebo chvalčovského sběrného dvora na úpatí kopce Kozinec. Cesta ke kinu je značena od obecního úřadu. Prosíme všechny, kteří přijíždějí autem, aby využili parkoviště u hlavní silnice u chvalčovské školy a naproti u kulturního domu a poté na místo došli pěšky. Netrvá to déle než pět minut. Nevidíme rádi, když se na postranní neosvětlené cestě míjejí během návratu domů deítky pěších s auty.

Naše kino funguje i v pojízdné verzi. Pátky máme obvykle vyhrazeny pro Chvalčov, v sobotu ale můžeme jezdit. Přijedeme k vám za 5 000 (odměna pro techniky, doprava, odměna pro spolek). K této ceně je třeba připočítat půjčovné, které pro vás vyřídíme. Půjčovné českých filmů natočených do roku 1993 stojí zhruba 2500, novější filmy se pohybují od tří do osmi tisíc, někdy více. Ne všechny filmy, které se kdy hrály v kinech, mají licenci pro projekce v letních kinech. Pouze katalog českých filmů je v zásadě neomezený, u zahraničních je třeba hledat v nabídkách distributorů. Pro základní orientaci můžete nahlédnout do katalogů tzv. veřejných projekcí společností Cinemart, Bioscop nebo Bontonfilm.

Usněte v kině! V letním kině Chvalčov si můžete zapíchnout stan a přespat do rána. Zejména u dětských představení je to oblíbený bonus. Rodičovská rada – pokud přijíždíte s dětmi, stavějte stan vchodem k plátnu, aby se děti mohly dívat i ze stanu, třeba vám usnou dříve a budete mít večer volno. Stanování je tolerováno i mimo páteční večery. Prosíme ale o důkladné hašení ohně – nádrž s vodou i kýbl jsou za ohništěm. Ráno po sobě všechno posbírejte. Kousek pod kinem je sběrný dvůr, kam můžete odpady odnést. Do svahu kopce jsme zavěsili na vysoké duby houpačky, které si ve stínu listnáčů můžete užít večer i ráno.

Bar kina otevíráme ve 20:00. Nabízíme základní nezbytnosti, tedy nealko, čaj, kafe, pivo, víno, brambůrky a podobné. Před otevřením zapalujeme oheň v ohništi poblíž baru. Opéct si zde můžete i to, co si sami přinesete, případně si na baru něco koupit. Součástí areálu je také sedmimetrový stůl na louce, u kterého můžete posedět. Bar zavíráme hodinu po představení. Snažíme se předcházet vzniku odpadů – zejména užíváním vratných kelímků pořízeným skrze crowdfundingovou kampaň, ale i dalšími kroky – neužíváním jednorázového nádobí a příborů, preferencí lahví před plechovkami.