Domovská dědina, domovský kulturák, domovská kinolouka pod Kozincem. Na Chvalčově opentlíme nějakou kulturní akcí více jak dvacet dní v roce. A obec nás podporuje. Nejen finančně, ale i svou otevřeností novým nápadům i k řešení komplikací, které se zkoušením nových věcí vždycky vyvstanou.

Chytili jsme se do sítě. Český kulturní network Nová síť radí kulturním spolkům v Česku, jak se posunout dál a neztratit přitom půdu pod nohama. Členství v Nové síti je taky možnost potkat se s hybateli kultury z různých míst.

Sparse+ poskytuje Support a Promo Artovým věcem v Rurálních Sídlech Evropy. Kulturák je international, jak jen může být! Z chvalčovského centra si povídá s lokálními promotéry převážně z východu a severu Evropy. A taky se čtveřicí dalších z ČR (Resi.Dance Komařice; Švestkový dvůr; Theatrum Kuks, Valdštejnská lodžie), se kterými si v letech 2024-2026 bude přepinkávat společně vybraná divadelní představení.

BeMi dělá do barev. Lakuje věci. I na růžovo. A Kulturák se pod Hostýnem stará o barevnější život. A tak jsme to dali dohromady.

Čech Design

Čech Design tiskne v Bystřici reklamu. My si k nim chodili pro spolehlivě vytištěné a dešti odolné plakáty, oni nám říkali, jak jsou fajn věci, které děláme. A tak jsme se zeptali, jestli by nás nepodpořili. Firma, která se na vás nevykašle ani ve chvíli, kdy ze stroje vyleze něco trochu jiného než co je vidět na monitoru. Pečliví, trpěliví a štědří Čechové na Moravě. Díky!

Eshop s oblečením, který sídlí v Bystřici pod Hostýnem. Lidi z DT chodí rádi do kina. I do toho našeho. Na eshopu Dobrého textilu si můžete pořídit i plášťu, abyste u nás pod Kozincem v kině nezmokli. Výhodná spolupráce.

ERmonta montuje vysoké napětí (pro znalce: NN, VN, VVN, TS, VO). Vztahy mezi Kulturákem a firmou jsou ale bez napětí. ERmonta je s Kulturákem od začátku a držíme se jí jak botasky namotané na elektrickém vedení. Firma se sídlem v Břestu (odkud je Hostýn stále vidět), ale s chvalčovskými kořeny i zaměstnanci.

Principia hledá pro zákazníky řešení ohledně serverů a analýzy dat. Nám svou podporou pomáhají s řešením toho, jak mít pod Hostýnem co nejpestřejší kulturní nabídku.

Firma, která se stará o ještěrky, které umí zvedat zboží. Nejdříve se k nám majitelé připojili jako členové Kultury za pade. A posléze se rozhodli, že nám pomohou taky se trochu zvednout.

Pan ředitel SITAPU je tak trochu pan-káč. Na jednom ročníku Festivalu pod Kozincem, který si zrovna užíval, se zeptal, kolik jsme na té akci projeli, když přišlo tak málo lidí a přitom kapely hrají tak skvěle. Tehdy nás dostal finančně na nulu. My se tomuto sympatizantovi po nějaké době připomenuli s nabídkou podporovat Kulturák dál. Naprosto nepunkově přes darovací smlouvu.

Dobře bydlet neznamená jenom mít střechu nad hlavou, ale taky mít kam večer vyrazit. Stanion se stará o to první, my o to druhé. V roce 2023 je stavební firma Stanion hlavním podporovatelem Letního kina Chvalčov / Bystřice.

Největší místní zaměstnavatel, nábytkářská legenda a zároveň firma, která má skrze design k současné kultuře hodně blízko. TON podporoval naše jednotlivé akce a postupně jsme se dohodli na stabilnější podpoře zejména programu autorských čtení. Dobrý román se přece musí musí vysedět, že ano…

TZB Stav

Nemít žádné kamarády, tomu my říkáme neštěstí. My máme štěstí na TZB stav. Vodo-topo-plyn sice na akcích řešit nemusíme, ale není nad to, když se můžeme spolehnout na jejich stálou podporu.

Kovoobráběcí firma kousek pod naším letním kinem. Na kino nám sponzorsky vyrobili konstrukci na napínání plátna a po letech ještě další, bytelnější. První skládácí trubková nám zůstala na cesty s kinem po okolí. A Washina Engineering s námi zůstává taky. Od roku 2017.