Project Description

Letňák 2021

Program na léto 2021:

ČERVEN
– 18. 6. Listování: Švejk
Alan Novotný v hlavní roli, současné Česko a jeho osudy v roli možná ještě hlavnější. Scénické čtení LiStOVáNí zahajuje na Chvalčově své letní turné s knihou, kterou od prvního vydání dělí rovných 100 let.
https://www.listovani.cz

– 19. 6. Sousedské vaření gulášů + Nejistá sezóna
Před filmem guláše vařené na ohništi kina a večer cimrmanovská klasika přibližující nejistoty zcela jiné než ty dnešní. Představíme vám také vizualizace nového návrhu areálu.
https://www.csfd.cz/film/8543-nejista-sezona/prehled/

– 25. 6. Cesta za živou vodou
Fantasy pohádka natočená v českých lokacích sleduje dobrodružné hledání zlatého zámku a živé vody. Volné pokračování Cesty za králem Trollů. Zapíchněte v kině stan a zahajte u nás léto.
https://www.csfd.cz/film/390149-cesta-za-zivou-vodou/prehled/

ČERVENEC
– 2. 7. Králové videa
Československo, konec 80. let, načerno pašované videokazety se západními trháky, české znění jako podomácku natočený jednohlasý rychlodabing. Dokument vtipně mixující vzpomínky dabérů, ukázky z filmů a dobové souvislosti. Debata s autory snímku je stále v jednání.
https://www.csfd.cz/film/513000-kralove-videa/prehled/

– 9. 7. Šarlatán
Životopisné drama z české minulosti. Léčitel Mikulášek chce pomáhat všem bez rozdílu, ale nežije v době, kdy by to bylo bez následků možné. Otec a syn Trojanovi v nejlepším filmu minulého roku dle poroty Českých lvů.
https://www.csfd.cz/film/76913-sarlatan/prehled/

– 16. 7. Kid
Jak vypadal němý film v té nejlepší kvalitě? Charlie Chaplin v ikonickém filmu o vztahu dospělého tuláka a nalezeného dítěte. U příležitosti stých narozenin byl film opatřen třemi hudebními doprovody od českých muzikantů – o verzi pro Chvalčov rozhodnou diváci před filmem.
https://www.csfd.cz/film/1482-kid/prehled/

– 24. 7. Swap pod Hostýnem naživo + Veřejná debata o odpadovém hospodářství obcí
Odpolední blešák pod Kozincem pro každého, kdo chce směnit, prodat nebo se jen podívat. Večer veřejná debata o budoucnosti odpadového hospodářství obce Chvalčov i jiných.

– 23. 7. Chlast
Čtyři pánové učitelé se rozhodnou podstoupit vědecký experiment a udržovat si hladinku alkoholu v krvi, která dle studií zvyšuje kreativitu i výkonnost. Začíná to jako komedie… Oscar za nejlepší zahraniční film roku. Učitelé (včetně těch z mateřských škol) mají v rámci prevence vstup za korunu.
https://www.csfd.cz/film/734768-chlast/prehled/

– 30. 7. Bábovky
Všichni jsme propojeni – prací, náhodami, vztahy. Současný život a vztahy v melodramatu podle bestselleru Radky Třeštíkové. V hlavních rolích Vetchý, Vlasáková, Plodková, Taclík, Poláková a další.
https://www.csfd.cz/film/553128-babovky/prehled/

SRPEN
– 7. 8. Prvok, Šampon, Tečka a Karel
Čtyři čtyřicátníci dojdou k tomu, že vlastně nežijí tak, jak by chtěli. Na povzbuzenou se začnou vzájemně špičkovat provokativními úkoly. Kdo to nedá, ten je sráč. Kvartet Pechlát – Švehlík – Čermák – Hoffmann v komediálním debutu divadelníka a spisovatele Patrika Hartla.
https://www.csfd.cz/film/759940-prvok-sampon-tecka-a-karel/prehled/

–  13. 8. Ubal a zmiz
Začínající pěstitelé konopí přijdou o veškeré své zásoby, na které již čeká mnohem větší ryba než jsou oni.  K případu se připlete dvojice vyhořelých policajtů, kteří se snaží o návrat na služebnu. Debutová a značně řízná gangsterská komedie počesku.
https://www.csfd.cz/film/911443-ubal-a-zmiz/prehled/

– 20. 8. Chyby
Ona je energická pětadvacetiletá prodavačka v supermarketu na malém městě, on je třicetiletý pokrývač z nedaleké vesnice. Jedna noc rychle přeroste ve vztah a společné bydlení. Náhodné setkání s minulostí ovšem nečekaně odstartuje sérii událostí, která obrátí životy obou dotyčných naruby. Nový film Jana Prušinovského (Okresní přebor, Kobry a užovky, Most!).
https://www.csfd.cz/film/755072-chyby/prehled/

– 27. 8. Mazel a tajemství lesa
Martin je městský kluk s vymazlenou patkou a iPhonem. Teď ale musí na pár týdnů na tábor a hrát zde táborovou hru. Ta se promění v bitvu s blízkými těžaři, v níž dětem pomáhají lesní bytosti, které Martin objeví. Nový příspěvek do tradice československého dětského filmu.
https://www.csfd.cz/film/982177-mazel-a-tajemstvi-lesa/prehled/

 

sdílaj

Datum
18. 6. – 27. 8. 2021
Cena
70,-
Letní kino Chvalčov
>