Project Description

Dobré divadlo dětem

Dobré divadlo dětem je série, která se snaží přivézt pod Hostýn amatérské a v menší míře i profesionální divadelní projekty, které stojí za to vidět. Inspiraci čerpá ze čtvrtletníku Dětské divadlo, regionálních i celostátních přehlídek dětského a loutkového divadla a z dalších doporučení samotných umělců.

BŘEZEN –
Neděle — 20 — 3 —2022 — 15:30
Hvizd (Holešov): Lučníkovo putování za prvním jarním paprskem
Léty prověřený kousek Jiřího Kuhla / Divadla Hvizd, který se ideálně hodí pro den, kdy se zima zlomí do jara. Vlastní loutky, vlastní scéna, vlastní scénář, živá komunikace s dětskými diváky. Autorské představení, které se dobře hodí na začátek pokusu našeho spolku vytvořit pravidelný divadelní program pro děti.

DUBEN –
Neděle — 24 — 4 — 2022 — 16:00
Říše loutek (Kroměříž): O Budulínkovi
Známá pohádka o neposlušném vnukovi. Pro děti do desíti let i jejich rodiče a prarodiče. Sehráno s loutkami i živými herci a s velkou chutí. Říše loutek si prý kvůli covidu zahrála před dětmi poprvé po dvou letech právě na Chvalčově.

ČERVEN –
neděle — 19 — 6 — 2022 — 15:00
Bublanina (Vsetín): Taškařice do pětice s lišou. Pět pohádek o liškách
Komentovaná procházka s liškou těmi nejznámějšími pohádkami, kde se objevuje. Je chytrá? Je vychytralá? Je moudrá? Spousta malých divadelních nápadů vyskládaných do půlhodinového představení prodchnutého civilním herectvím a spontánní komunikací s dětmi v hledišti.

sdílaj

Datum
20. 3. – 19. 6. 2022
KULTURÁK