Project Description

Třicítka (koncert, divadlo, výstava k výročí listopadu 1989)

Komponovaný večer „Třicítka“  bude sestávat z divadelního představení, koncertu, malé výstavy (a občerstvení). Akci s podtitulem „Narozeninový večírek k výročí listopadu ´89“ otevře holešovské Divadelní studio Viktorka s adaptací Havlovy Audience, v níž svého času zářil především Pavel Landovský v roli bodrého (nebo tupého) sládka. Holešovští ochotníci (Juráň – Leško – Popel) se svým nastudováním vystupují na přehlídkách po celé republice a sklízejí patřičný úspěch od diváků i porot.

Na divadlo naváže koncertem příležitostná formace Freedom složená z hráčů uznávaných hudebních těles od undergroundových Plastic People of the Universe (Turnová) přes folkový Cymbelín (Šenkyřík, Rajmic) po Symfonický orchestr Českého rozhlasu (Horváth). Freedom si s chutí pohrávají s repertoárem Boba Dylana, Johna Lennona nebo Velvet Underground a vzhledem k hráčské bravuře a koncertním zkušenostem netřeba pochybovat, že chystaný „narozeninový večírek“ náležitě rozpumpují.

Vedle občerstvení bude pro hosty připravena také malá výstava upomínající na všudypřítomnost různorodých (a dnes velmi svérázně znějících) sloganů předlistopadové doby na ulicích a ve veřejných budovách. Výstava těží především z chvalčovského obecního fotoarchivu. A když už má oslava narozeninový charakter, návštěvníci narození roku ´89 (občanku prosím s sebou) mají vstup za korunu.

sdílaj

Datum
15. listopadu 2019
Čas
19:00-22:30
Cena
130Kč
Kulturní dům Chvalčov
Školní 472
Chvalčov, 76872