Project Description

Musaši Entertainment Company: Fabula Sylvestris

V lese má všechno svůj pořádek. Každý tvor, každý strom a každá houba na ten pořádek dohlíží, dokud nepřijde člověk a nepřinese svůj nepořádek. Musaši Entertainment Company uvádí
nonverbální loutkovou pohádku o vynalézavosti, píli, lásce k přírodě a domovu. Po představení následuje hodinový workshop výroby loutek z materiálů určených k recyklaci.

Skoro každý někde bydlí. Naše doma je tam, kde jsou naši blízcí, známí. Naše doma je tam, kde máme zázemí, kde se cítíme bezpečně, kde se můžeme ukrýt. Naše doma je tam, kde to známe – město, čtvrť, vesnička, krajina. Hrdinové pohádky Fabula Sylvestris – Boban Vazba a pan Hladký jsou doma v lese. Mají tu svoje známé, sebe, můžou se ukrýt pod mech, chodit na houby. A tak o les pečují, krmí zvířátka a uklízí po nich bobky. Jenže ne každý je tak zodpovědný a pořádný. Ne každý se o společný domov stará. Co kdyby nám někdo udělal skládku v pokoji? Když se v lese objeví odpadková pevnost, není čas si nic rozmýšlet, Boban Vazba a pan Hladký musí vypátrat jejího stavitele a zatnout mu tipec!

Ve výtvarné dílně následující po loutkovém představení dostali účastníci možnost vyrobit si pod vedením lektorů loutkářů vlastní loutku nebo i malý loutkový soubor. K dispozici byly různé materiály určující pro vznikající charaktery. Účastníci dílny se naučili také základní technologie vodění loutek a jednoduché konstrukce kloubů, díky kterým i odpadky mohou ožít.

Musaši odehráli na Chvalčově dvě představení – jedno pro žáky bystřické ZUŠ, druhé pro veřejnost.

sdílaj

Datum
15. října 2023
Čas
16:00-18:00
Cena
140,- dospělí | 110,- děti | 60,- členové KZP
Školní 472, 768 72 Chvalčov, Česká republika