Domovská dědina, domovský kulturák, domovská kinolouka pod Kozincem. Na Chvalčově opentlíme nějakou kulturní akcí více jak dvacet dní v roce. A obec nás podporuje. Nejen finančně, ale i svou otevřeností novým nápadům i k řešení komplikací, které se zkoušením nových věcí vždycky vyvstanou.

Chytili jsme se do sítě. Český kulturní network Nová síť radí kulturním spolkům v Česku, jak se posunout dál a neztratit přitom půdu pod nohama. Členství v Nové síti je taky možnost potkat se s hybateli kultury z různých míst.

BeMi dělá do barev. Lakuje věci. I na růžovo. A Kulturák se pod Hostýnem stará o barevnější život. A tak jsme to dali dohromady.

Čech Design

Čech Design tiskne v Bystřici reklamu. My si k nim chodili pro spolehlivě vytištěné a dešti odolné plakáty, oni nám říkali, jak jsou fajn věci, které děláme. A tak jsme se zeptali, jestli by nás nepodpořili. Firma, která se na vás nevykašle ani ve chvíli, kdy ze stroje vyleze něco trochu jiného než co je vidět na monitoru. Pečliví a trpěliví a štědří Čechové na Moravě. Díky!

Eshop s oblečením, který sídlí v Bystřici pod Hostýnem. Lidi z DT chodí rádi do kina. I do toho našeho. Na eshopu Dobrého textilu si můžete pořídit i plášťu, abyste u nás pod Kozincem v kině nezmokli. Výhodná spolupráce.

ERmonta montuje vysoké napětí (pro znalce: NN, VN, VVN, TS, VO). Vztahy mezi Kulturákem a firmou jsou ale bez napětí. ERmonta je s Kulturákem od začátku a drží se jak botasky namotané na elektrickém vedení. Firma se sídlem v Břestu (odkud je Hostýn stále vidět), ale s chvalčovskými kořeny i zaměstnanci.

Principia hledá pro zákazníky řešení ohledně serverů a analýzy dat. Nám svou podporou pomáhají s řešením toho, jak mít pod Hostýnem co nejpestřejší kulturní nabídku.

Firma, která se stará o ještěrky, které umí zvedat zboží. Nejdříve se k nám majitelé připojili jako členové Kultury za pade. A posléze se rozhodli, že nám pomohou taky se trochu zvednout.

TZB Stav

Nemít žádné kamarády, tomu my říkáme neštěstí. My máme štěstí na TZB stav. Vodo-topo-plyn sice na akcích řešit nemusíme, ale není nad to, když se můžeme spolehnout na jejich stálou podporu.

Kovoobráběcí firma kousek pod naším letním kinem. Na kino nám sponzorsky vyrobili konstrukci na napínání plátna a po letech ještě další, bytelnější. První skládácí trubková nám zůstala na cesty s kinem po okolí. A Washina Engineering s námi zůstává taky. Od roku 2007.

„Nestává se mi často, abych mohl podpořit něco, co má takhle okamžitý a hmatatelný výsledek. Mám respekt k lidem, kteří díky své aktivitě dokáží v průběhu krátkého časového intervalu proměnit své nadšení v reálně fungující letní kino s velkým plátnem, hledištěm a barem. A to vše de facto jen za dobrý pocit z užitečné práce pro lidi. Něco takového tady chybělo a považuji realizaci za skvělý nápad, který by mohl motivovat i k dalším aktivitám. “

Jiří Vašina, ředitel společnosti