Kultura za pade (KZP) je skupina lidí, kteří přispívají padesátikorunou měsíčně (nebo 600 jednorázově) do společného fondu. Ten používáme na (ko)financování kulturních akcí. Členové iniciativy získávají 12 slevněných vstupenek (obvykle o 80 korun) na kalendářní rok, které mohou uplatnit pro sebe i pro další blízké, se kterými akci navštíví.

Cílem KZP je jednak získat další zdroj financí – větší finanční jistotu, která zajistí také udržitelnosrt našich aktivit. Stejně důležitým cílem je ale vytvořit komunitu lidí, kteří si přejí pestrou kulturu v našem regionu. Jsme přesvědčeni, že rozvíjení kultury mimo velká centra musí být postaveno na propojování lidí se stejným zájmem – na komunitě.

Každý člen může do iniciativy přinést vlastní nápad na drobnou kulturní akci a (pokud je akce v souladu s vizí a možnostmi spolku) pokusit se ji s přispěním společného fondu a dalších členů iniciativy zrealizovat.

Členem KZP se můžete stát také – stačí poslat mail principálovi Kulturáku na pavelkubanik()seznam.cz, ohlásit zde svůj zájem a poté zadat trvalý příkaz k úhradě na 50,- měsíčně (nebo 600 za rok) pro transparentní účet 123-0070600247/0100. Můžete samozřejmě přispět i více (například 80,- měsíčně nebo 1000 za rok). Díky mailu budeme znát vaše jméno, připíšeme si vás na seznam a u pokladny pak stačí nahlásit, že jste členem. Firmám nabízíme KZP i jako zaměstnanecký benefit – firma platí 300, zaměstnanec 300 -, podmínkou je i zde ohlášení zájmu člena na výše uvedený mail. Na váš mail vám budou chodit oznámení o chystaných akcích.