Kultura za pade (KZP) je skupina lidí, kteří přispívají padesátikorunou měsíčně do společného fondu. Ten používáme na (ko)financování kulturních akcí. Pro členy iniciativy jsou tyto akce zdarma, případné výnosy z akcí obohacují společný fond.

Cílem KZP je jednak získat finance na pořádání drobných akcí a zároveň nezávislost na administrativně náročných grantových žádostech. Stejně důležitým cílem je ale rovněž vytvořit komunitu lidí, která je ochotná aktivně přispět ke zlepšení života pod Hostýnem. Každý člen může do iniciativy přinést vlastní nápad na drobnou kulturní akci a pokusit se jej s přispěním společného fondu a dalších členů iniciativy zrealizovat.

První akcí, kterou KZP kofinancovala a zároveň personálně zajistila, bylo Letní kino Chvalčov, z fondu jsme také financovali autorská čtení, poslechové pořady, divadla, happeningy. Projeďte si naše poslední akce.

Členem KZP se můžete stát také – stačí poslat mail principálovi Kulturáka na pavelkubanik()seznam.cz, ohlásit zde svůj zájem a poté zadat trvalý příkaz k úhradě na 50,- měsíčně pro transparentní účet 123-0070600247/0100